Szkoła Tańca Kwiatkowski-Górecka Opole

Taneczna niedziela

Taneczna niedziela

 

Brzeg: Trzecia odsłona eliminacji Grand Prix. 32 pary walczyły o punkty do pucharu tanecznego Grand Prix.
Sambę, rumbę, walca i tango prezentowali tancerze podczas młodzieżowego turnieju tańca, jaki rozegrano wczoraj w sali stropowej brzeskiego ratusza.

 

Zawody trwały ponad trzy godziny a publiczność mogła oglądać popisy par z Brzegu, Opola, Wrocławia, Oławy i Jastrzębia. Na parkiecie oprócz doświadczonych, nastoletnich tancerzy, po raz pierwszy pojawili się początkujący zawodnicy.

– Baliśmy się, że pomylimy kroki, ale udało nam się dobrze zatańczyć – cieszyli się 6 letnia Aleksandra Hajdun i 7 – letni Daniel Łączyk.
Widzom szczególnie podobały się występy początkujących par tanecznych. – Jak na maluchów są doskonali – komentował wiceburmistrz Brzegu Mirosław Stankiewicz.
Wczorajszy turniej był już 3 z kolei zawodami rozgrywanymi w ramach młodzieżowego pucharu tanecznego „Grand Prix”. Jak powiedział nam Janusz Kwiatkowski z opolskiej szkoły tańca „Dance Studnio Kwiatkowski – Górecka”, organizatora imprezy, czwarte i zarazem ostatnie zawody zostaną rozegrane w połowie czerwca. Obszerną relację z tanecznej imprezy „NTO” zamieści już w sobotę w dodatku „7 Dni”. Dodajmy, że nasza gazeta od dwóch lat jest patronem prasowym turniejów tańca.

 

Tekst i zdjęcie: Drat

Top