Szkoła Tańca Kwiatkowski-Górecka Opole

Opolanie w elicie

Opolanie w elicie

 

Po kilkuletnim pobycie w Anglii zawodowa para taneczna z Opola Lidia Górecka i Janusz Kwiatkowski z powodzeniem wróciła na krajowe parkiety. W miniony weekend z bardzo dobrym wynikiem rywalizowała w mistrzostwach Polski zawodowców, które odbyły się w Skawinie koło Krakowa.

 

Lidia Górecka i Janusz Kwiatkowski w mistrzostwach byli jedyną parą z Opolszczyzny i godnie reprezentowali nasz region. Wystartowali w 10 tańcach, kwalifikując się w dwóch kategoriach do ścisłego finału. W kategorii show w tańcach latynoamerykańskich zajęli 4 miejsce, natomiast w standardowych uplasowali się na 5 pozycji. – To jest uwieńczenie i dowartościowanie naszej pracy – ocenia start Janusz Kwiatkowski. – Ale wynik zawsze może być lepszy. To nas zresztą mobilizuje do jeszcze lepszych startów i pokonywania rywali.

 

Opolanie mają za sobą też starty na arenie międzynarodowej i zgodnie twierdzą, że ich największym osiągnięciem było znalezienie się w gronie 48 najlepszych par na świecie. Przez kilka minionych lat para z Opola mieszkała w Anglii, gdzie startowała i doskonaliła swoje umiejętności. Ich zdaniem w tym czasie taniec w Polsce zrobił duży krok do przodu. – Rośnie poziom tancerzy, a także profesjonalizm organizatorów. W Polsce tańczą coraz lepsze pary i uważam, że jako kraj nie mamy się czego wstydzić – mówi Kwiatkowski.

 

Opolska para 7 lutego wystartuje w Dębicy w karnawałowym pokazie zawodowym, natomiast na przełomie maja i czerwca uczestniczyć będzie w najbardziej prestiżowym turnieju na świecie „Blackpool” w Anglii.

Top