Szkoła Tańca Kwiatkowski-Górecka Opole

Niedzielny rock’n’roll

Niedzielny rock’n’roll

 

Oprócz pucharów na najlepszych zawodników sezonu czekały dyplomy i tabliczki pysznej czekolady oraz brawa publiczności.

 

W ostatnią niedzielę podsumowano tegoroczny sezon taneczny w Brzegu. Turniej – jedną z trzech eliminacji pucharu Grand Prix – rozegrano tradycyjnie w sali Stropowej brzeskiego ratusza. Młodzi tancerze ścierali buty przy gorących rytmach latynoamerykańskich (samba, cza-cza) oraz tańcach klastycznych, takich jak widowiskowy walc czy tango.

 

– Aż łezka w oku mi się kręci, kiedy przypomnę sobie, jak sama startowałam w turniejach – Justyna Żak, dawna zawodniczka taneczna, oklaskiwała swoich młodszych kolegów. – Mimo iż od tego czasu minęło kilka ładnych lat, to nadal czuję się w formie.
Do finałowego turnieju zawodnicy przygotowywali się przez ostatnie pięć tygodni. Każdy chciał wypaść jak najlepiej, ponieważ o miejscu w ogólnej klasyfikacji decydowały punkty zdobyte podczas dwóch poprzednich imprez.
– Kiepsko nam dzisiaj poszło – żalił się w garderobie swojej mamie Wojtek Frankiewicz. – Trochę nawaliłem z krokami. Sam nie wiem, jak to się stało, bo solidnie ćwiczyliśmy z Martą. Pewnie nie uda nam się wygrać pucharu…

 

Tym razem jednak szczęście uśmiechnęło się do Marty i Wojtka. Okazało się, że sędziowie przyznali im tyle punktów, że wystarczyło to do osiągnięcia pierwszego miejsca w ogólnej klasyfikacji turniejowej. Para nie miała sobie równych w kategorii wiekowej 14-15 lat.
Poza doświadczonymi zawodnikami publiczność miała okazję podziwiać efekty kilkumiesięcznej pracy początkujących par tanecznych. Po występie organizatorzy turnieju wręczyli zawodnikom dyplomy, a publiczność nagradzała każdą z par oklaskami.
Dodajmy, że nasza gazeta tradycyjnie patronowała zmaganiom zawodników. Najbliższy turniej taneczny organizowany przez szkołę tańca „Dance Studio Kwiatkowski-Górecka” odbędzie się jesienią.

 

Oni tańczyli najlepiej

Oto zdobywcy pierwszych miejsc w klasyfikacji „Grand Prix 2003-2004: Tomasz Szczepanik i Ela Krzysztoń (kat. 10-11 lat), Jakub Mazurkiewicz i Izabela Ilów (12-13 lat), Grzegorz Kucharski i Joanna Cieśla (12-13 lat, latynoamerykańskie), Marek Kobylański i Justyna Czekalska (12-13 lat, standardowe), Wojciech Frankiewicz i Marta Gryglewska (14-15 lat), Wojtek Przybyła i Magda Chruszcz (powyżej 15 lat, standard i latynoamerykańskie).
Tomasz Dragan

Top