Szkoła Tańca Kwiatkowski-Górecka Opole

Brawa i punkty dla tancerzy

Brawa i punkty dla tancerzy

 

Brzeg: Druga odsłona eliminacji Grand Prix. 50 par wystąpiło w młodzieżowym turnieju tańca towarzyskiego „Zwrot”, który rozegrano w sobotę brzeskim ratuszu.

Zawody były już drugą, z zaplanowanych w tym sezonie czterech eliminacji tanecznego pucharu „Grand Prix”. Cykl turniejów prowadzony jest w dziewięciu kategoriach wiekowych, od dziewięcioletnich dzieci po młodzież. Tradycyjnie zmaganiom młodych tancerzy z Opola, Brzegu, Jastrzębia Zdroju oraz Oławy, przyglądała się liczna widownia, wśród której nie zabrakło rodziców oraz przyjaciół zawodników.
– Mój Piotruś tańczy wspaniale, najlepiej ze wszystkich dzieci – przeżywała występy wnuka Piotra Jankowskiego, jego babcia Agnieszka Salak. Swojego przyjaciela Piotra Brzozowicza przyszedł natomiast podziwiać Michał Dobrowolski. – Fajnie mu idzie i z turnieju na turniej jest coraz lepszy – powiedział nam chłopiec.

Wysokim poziomem prezentowanym przez tancerzy zdziwiony był Grzegorz Kubat, marszałek Opolszczyzny, który od marca objął swoim patronatem cykl „Grand Prix” i po raz pierwszy oglądał popisy młodzieży. Marszałkowi szczególnie podobały się występy zawodników z najmłodszej grupy wiekowe.
– Rewelacja. Nigdy nie przypuszczałem, że takie kilkuletnie dzieci mogą tak wspaniale poruszać się na parkiecie – powiedział nam Kubat.
Występy tancerzy, poza publicznością, oceniało pięcioro sędziów Polskiego Towarzystwa Tanecznego: Henryk Kosubek, Marek Kędziora, Bernard Lewandowski, Katarzyna Betleja – Kosubek i Waldemar Dudek. Kiedy ci pierwsi bili brawo, sędziowie notowali na kartkach swoje oceny poszczególnych par. Dodajmy, że cykl turniejów (organizatorem ich jest opolska szkoła tańca „Dance Studio Kwiatkowski – Górecka”) zakończy się w czerwcu i wówczas poznamy zwycięzców w każdej kategorii, którzy otrzymają taneczne puchary. Patronatem prasowym cyklu „Grand Prix” jest NTO.

Oni byli najlepsi:

Mateusz Kulon i Karolina Winiarska (kat. do lat 9), Michał Sadlak i Helena Sadlak (kat. 10 – 11), Piotr Szmer i Honorata Wąchała (12 – 13, kl. C i B standard oraz latin), Mariusz Beksa i Eliza Dudzik (12 – 13, kl. D), Piotr Jankowski i Aleksandra Ziółkowska (14 – 15, kl. D,C i B standard), Wojciech Przybyła i Magdalena Chruszcz (14 – 15, kl. D,C i B latin), Łukasz Wąchała i Aleksandra Olechnowicz (powyżej 15 lat, kl. D,C i B standard i latin).

 

Tekst i zdjęcie: Drat

Top