Szkoła Tańca Kwiatkowski-Górecka Opole

Ale pląsali

Ale pląsali

 

Sędziowie punktowali, widzowie oklaskiwali.
Cza cza! Rumba! Walc! Przez dwie godziny trząsł się wczoraj parkiet w sali brzeskiego ratusza.

 

Publiczność rozgrzały szczególnie rytmy latynoamerykańskie. Najbardziej oklaskiwani byli zawodnicy z grupy wiekowej 10-11 i 12-13 lat. Jednak najwięcej braw zebrali tancerze, występujący po raz pierwszy w prawdziwym turnieju. Większość z nich nie skończyła jeszcze 9 lat.
Przed tym co pokazały maluchy chowa się tancerze z programu „Taniec z Gwiazdami” – emocjonował się Dariusz Ilów, ojciec tańczącej na parkiecie Izy.
W turnieju zatańczyło 27 par z Opola, Jastrzębia Zdroju oraz Brzegu. Jak przystało na prawdziwe pucharowe zawody (impreza jest częścią rozgrywanego na Opolszczyźnie cyklu „Grand Prix”), każda z par występowała bowiem w ekstra kreacjach przygotowanych specjalnie na turniej.
Każda prezentacja wymaga osobnego stroju, szczególnie dla dziewczyny – wyjaśniła tancerka Marta Gryglewska. Do rytmów latynoskich zakłada się krótką spódnicę lub skąpą sukienkę, do standardowych-długą z falbanami. Panowie odpowiednio: spodnie z koszulą oraz frak.
Popisy zawodników oceniali sędziowie Polskiego Towarzystwa Tanecznego, Najlepsze pary dostały dyplomy. Puchary zostaną wręczone dopiero podczas ostatnich zawodów, podsumowujących „Grand Prix”, które zaplanowano na połowę czerwca. NTO jest patronem turniejów tanecznych.

 

Oni byli najlepsi
Kat. do lat 9 -Partyk Żywczyk-Łucja Pszon z Opola. Kat. 10-11 lat kl. D (kombinacja 6 tańców) Piotr Płoszaj i Olga Kamińska z Opola. Kat. 12-13 lat, kl. D+C (kombinacja 8 tańców) Michał Sadlak i Helena Sadlak z Opola. Kat. 14-15 lat, kl. C+B (tańce standardowe) Wojciech Frankiewicz i Marta Gryglewska z Brzegu, Grzegorz Kucharski i Joanna Cieśla (tańce latynoamerykańskie) z Opola. Kat 14-15 lat, kl. D (kombinacja 8 tańców) Igor Grabowski i Sonia Kastelik z Brzegu.

 

Drat

Top